Strona główna Szczecinek Wiceszefowe resortu klimatu rozmawiały z samorządami

Wiceszefowe resortu klimatu rozmawiały z samorządami

Na zaproszenie szczecineckiej posłanki PiS, nad region zawitała wczoraj jej resortowa koleżanka odpowiedzialna za politykę energetyczną. Spotkanie z wiceminister Małgorzatą Golińską i Anną Łukaszewską-Trzeciakowską poświęcone było działaniom polskiego rządu, podejmowanym w związku z wojną w Ukrainie i szantażem energetycznym Putina, a uczestnikami spotkania byli przedstawiciele odpowiedzialni w lokalnych samorządach właśnie za te aspekty.

Okazuje się, że samorządowcy z powiatów szczecineckiego, drawskiego i świdwińskiego mają spore problemy związane z tematami energetycznymi – powiedziała po spotkaniu wiceminister klimatu i środowiska Anna Trzeciakowska. Dopytywali m.in. o mechanizm rekompensat w energii cieplnej i energii energetycznej – w jaki sposób zawierać, negocjować czy modelować umowy. Rozmawialiśmy również m.in. o oświetleniu ulicznym, rozbudowie systemu ciepła systemowego oraz odnawialnych źródłach energii – dodała.

Zainteresowanie samorządowców tematyką energetyczną jest na tyle duże, że Wiceminister Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska zapowiedziała, że rozważa zorganizowanie specjalnych warsztatów dla lokalnych włodarzy poświęconych temu zagadnieniu.