Strona główna Szczecinek Więcej ekologii w mieście

Więcej ekologii w mieście

Nowe nasadzenia przy ratuszu oraz dwa projekty dla uczniów dwóch szczecineckich podstawówek – tak wyglądają najświeższe plany Urzędu Miasta Szczecinek w zakresie ekologii.

Zapowiedzi nowych nasadzeń odnoszą się zarówno do kwiatów jak i drzew. Mieszkańcy oczekują większego ukwiecenia oraz większych przestrzeni zacienionych. Mam nadzieję, że już w najbliższym czasie będziemy mogli za pomocą wizualizacji to wszystko zaprezentować – wyjaśnia Daniel Rak, Burmistrz Miasta Szczecinek.

Jeśli zaś idzie o projekty ekologiczne realizowane w szczecineckich podstawówkach to będą nimi Ścieżka Edukacyjna – Zielone Klasy oraz Eko Zakątek. Pierwsza z inicjatyw realizowana będzie w Szkole Podstawowej nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego, druga zaś w Szkole Podstawowej nr 4 im. Armii Krajowej. W obu placówkach powstaną m.in. ekologiczne świetlice wraz niezbędną im infrastrukturą i programami edukacyjnymi. Na powyższe zadania Ratusz pozyskał dofinansowanie z WFOŚiGW w Szczecinie w ramach programu Eko-Ogrody, odpowiednio w wysokości nieco ponad 140 tys. zł na projekt w SP6 oraz niecałych 134 tys. zł dla SP4.