Strona główna Szczecinek Wygrały w województwie, pojadą na finał ogólnopolski!

Wygrały w województwie, pojadą na finał ogólnopolski!

Złocieniecki Stadion Miejski im. Andrzeja Korola był areną zmagań najlepszych młodych czwórboistów naszego województwa. Wśród 18 startujących w turnieju ekip (po jednej, mistrzowskiej z każdego powiatu w Zachodniopomorskiem) nie zabrakło reprezentacji naszego regionu, a konkretnie lekkoatletycznej ekipy ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku.

W tegorocznym Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym naszym zawodniczkom przyszło rywalizować w sprincie na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 600 m. Każda z drużyn wystawiła 6 zawodników, a do końcowego wyniku pod uwagę brano 5 najlepszych rezultatów.

Nasza ekipa w składzie: Z. Anyszewska, I. Wysokińska, P. Hardie-Douglas, L. Wodarczyk, M. Mildner, A. Stępień i N. Pabich nie tylko nie dała żadnych szans konkurentkom, ale też w drodze po zwycięstwo każda z dziewcząt indywidualnie każda z zawodniczek poprawiła życiowy rekord! Dzięki wygranej, młode szczecinecczanki uzyskały prawo startu w 49. Finale Krajowym w Czwórboju Lekkoatletycznym, który już w połowie czerwca odbędzie się w warmińsko-mazurskim Olecku.

Trenerami zwycięskiej ekipy ze Szczecinka są Jacek Lesiuk i Tomasz Knajdrowski.