Strona główna Szczecinek Wygrana na inaugurację ligi

Wygrana na inaugurację ligi

Doskonale rozpoczęli ligowy sezon 2023/2024 piłkarze MKP Szczecinek. Podopieczni Michała Ponichtery 0:2 pokonali w wyjazdowym starciu ekipę Olimpu Gościno.

Nowy trener, nowe nabytki, nowe porządki – tak w skrócie można by opisać sytuację w klubie przed kolejnym sezonem rozgrywek IV ligi. Impulsem do zmian były z pewnością końcówka ubiegłego sezonu, który uratowano rzutem na taśmę w barażowym starciu z GKS Manowo.

Pod wodzą nowego szkoleniowca nasi piłkarze wybiegli na murawę w Gościnie niezwykle zmotywowani i zdeterminowani, co szybko znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. Już w 18. minucie goście cieszyli się z prowadzenia, a pierwszą bramkę w sezonie dla futbolistów znad Trzesiecka strzelił Adam Jabłoński. Nie upłynęło 6. minut, a golkiper gospodarzy wyciągał piłkę z siatki już drugi raz. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Górny, który do Szczecinka powrócił z Iskry Szydłowo po dwuletniej przerwie.

Po udanym spotkaniu wyjazdowym czas teraz zaprezentować się solidnie przed własną publicznością. W najbliższą sobotę, 12 sierpnia, Miejski Klub Piłkarski podejmie na Stadionie im. Kazimierza Czesława Lisa beniaminka ligi, ekipę Odry Chojna.