Strona główna Szczecinek Z seniorami o bezpieczeństwie

Z seniorami o bezpieczeństwie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku w ramach działań profilaktycznych „Roztropny Senior” spotkali się z mieszkańcami Gwdy Wielkiej uczęszczającymi do Klubu Seniora. Dzielnicowy przekazał wiedzę na temat oszustw oraz innych zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu.

Spotkanie było doskonałą okazją, by ostrzec seniorów jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka czy policjanta, jak chronić swoją tożsamość, a także jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. 

Dzielnicowy omówił metody jakimi mogą posługiwać się przestępcy, jednocześnie przestrzegając słuchaczy, że są one modyfikowane, a oszuści wykazują się dużą kreatywnością w wymyślaniu co rusz to nowych i przejmujących historii. Zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Funkcjonariusze poparli licznymi przykładami z praktyki policyjnej. Zachęcali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. 

Policjanci słuchaczom przybliżyli rolę i zadania dzielnicowego oraz działanie i sposób korzystania z wdrożonych przez Policję programów na rzecz bezpieczeństwa tj. Dzielnicowy Bliżej Nas, Krajowa Mapa Zagrożeń oraz aplikacja Moja Komenda. Na zakończenie seniorzy otrzymali elementy odblaskowe i broszury informacyjne.

,,Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego” 

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku