Strona główna Szczecinek Z uczniami o bezpieczeństwie podczas wakacji

Z uczniami o bezpieczeństwie podczas wakacji

Aby wakacje były bezpieczne, policjanci w trosce o najmłodszych i nieco starszych mieszkańców powiatu przypominają o zasadach bezpieczeństwa.

Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, policjanci przypominali o bezpiecznym wypoczynku m.in.: nad wodą, podczas kąpieli i korzystania ze sprzętów wodnych, w lesie podczas spacerów i wycieczek krajoznawczych, na drodze podczas kierowania rowerem, hulajnogą czy podróży autokarem lub autem. Ponadto policjanci zwracali uwagę na bezpieczeństwo w czasie korzystania z placów zabaw, zachowaniu ostrożności w kontakcie z nieznajomymi osobami, bezpańskimi psami czy inną zwierzyną.

Odnośnie spędzania wolnego czasu przez młodzież szczególną ostrożność policjanci zalecali w przypadku nawiązywania nowych kontaktów, a przede wszystkim zachowaniu wstrzemięźliwości i nie sięganie po substancje i środki niewiadomego pochodzenia, a także rozsądku podczas surfowania w wirtualnej przestrzeni. W ramach trwającej ogólnopolskiej kampanii informacyjnej “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjantki ze szczecineckiej jednostki przypominały o bezpieczeństwie spędzania czasu wolnego na wodzie ale również w jej pobliżu.

Info: st.asp. Anna Matys