Strona główna Szczecinek Zabytki ponownie na ulicach Szczecinka

Zabytki ponownie na ulicach Szczecinka

Już po raz ósmy na terenie Szczecinka pojawią się zabytkowe samochody biorące udział w Dixie Rajd Old Mobile. Weteranów szos (spośród których wiele powstało jeszcze przed II wojną światową), przy akompaniamencie dźwięków serwowanych przez zespół Dixie Band, będzie można zobaczyć w dniach 22-23 lipca.

Zabytkowe automobile nad Trzesieckiem pojawią się zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Po zwiedzeniu gmin Borne Sulinowo (w 2021 roku) oraz Barwice (przed rokiem), tym razem trasa rajdu w całości wiodła będzie przez Szczecinek. Właśnie na ulicach miasta uczestnicy wydarzenia będą szukać miejsc wytypowanych przez organizatorów, aby na każdym ze stanowisk zebrać pieczątkę niezbędną do ukończenia zabawy i tym samym otrzymania nagród. A dla widzów poza możliwością podziwiania oldmobili tradycyjnie przygotowano również niespodziankę muzyczną w postaci koncertu.

O szczegółach imprezy więcej opowiedzą jej stali organizatorzy – Andrzej Prokopowicz i Rafał Mizdalski z zespołu Dixie Band – a także starosta Krzysztof Lis, który wspiera twórców rajdu od początku jego organizowania.