Strona główna Szczecinek Zagrają na rzecz Filipa i Jasia

Zagrają na rzecz Filipa i Jasia

Już po raz dziesiąty, Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego zorganizuje Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej na rzecz poważnie chorych młodych mieszkańców naszego powiatu. Imprezę zaplanowano na pierwszą niedzielę grudnia (04.12).

Dziś, w siedzibie Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga, na specjalnie zwołanym briefingu prasowym poznaliśmy główne założenia przedsięwzięcia oraz przede wszystkim jego bohaterów. Samorządowcy tym razem postanowili wesprzeć dwóch chłopców – 19-letniego Filipa Pawełka oraz 5-letniego Jasia Jerzyka. Zebrane w trakcie rywalizacji na parkiecie, podczas licytacji i na stoiskach, a także poprzez wpłaty na specjalnego konto środki przeznaczone zostaną w całości na terapię genową Filipa, który bez niej straci wzrok oraz na dalszą rehabilitację zmagającego się z dziecięcym porażeniem mózgowym Jasia.

Impreza odbędzie się 4 grudnia na ul. Wiatracznej 5. Początek siatkarskich emocji o godz. 9:00. Tradycyjnym gwoździem programu będą tradycyjnie trzy licytacje przedmiotów, fantów i voucherów.