Strona główna Szczecinek Żeglarze ŻMKS Orlę znów w czołówce

Żeglarze ŻMKS Orlę znów w czołówce

Jezioro Zamkowe w Wałczu było kolejną zmagań regat żeglarskich, w których uczestniczyli również reprezentanci ŻMKS Orlę Szczecinek. Regaty Złota Szekla zorganizowane zostały w ramach 7. Festiwalu Dwóch Jezior.

Naszym zawodnikom po raz kolejny w tym sezonie udało im się zająć czołowe lokaty. W klasie Optimist od lat 12 bardzo dobrze popłynął młody szczecinecki żeglarz Szymon Pindral zajmując II miejsce. Pozostali optymiściarze zajęli następujące miejsca: Kacper Zagdan- V, Igor Idczak – VI, Tymoteusz Bendza – VIII, a Dawid Puszkar – IX.

Z kolei w klasie Laser Pico czołowe miejsca udało się osiągnąć dwóm szczecineckim załogom. Filip Gabryś i Maja Zagdan zajęli II miejsce, tuż za nimi na podium znaleźli się Wojciech Lisiecki i Barbara Klimaszewska, którzy stanęli na najniższym stopniu podium.

Organizatorem zawodów był Armatorski Klub Żeglarski 90. W regatach wzięło udział ponad 60 zawodników z 13 klubów żeglarskich, a rywalizowano w klasach Optimist, Laser Pico, Cadet oraz Europa. Ze względu na słaby wiatr udało się rozegrać tylko 2 z 5 zaplanowanych wyścigów.

Aktualnie żeglarze ŻMKS Orlę Szczecinek przygotowują się do kolejnych regat. W dniach 15-16.07.2023 r. wezmę udział w zawodach o randze ogólnopolskiej, a konkretnie w 9. Bałtyckim Pucharze Klas na jeziorze Jamno. Szczecineccy żeglarze wystartują w klasie Optimist gr. A i B oraz w klasie ISA 407.

Info: ŻMKS Orlę Szczecinek