Strona główna Szczecinek Żeńska ekipa Gryfa Szczecinek awansuje na finały

Żeńska ekipa Gryfa Szczecinek awansuje na finały

Foto: MKS Gryf Szczecinek

To był niezwykle udany weekend dla młodych siatkarzy MKS Gryf Szczecinek. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta doskonale zaprezentowali się w wojewódzkich finałach młodzików.

Żeńska część szczecineckiej ekipy udała się w sobotę na dwudniowe finały do Polic. Podopieczne Doroty i Krzysztofa Gutowskich zaczęły od wygranej 2:0 z zespołem Kospelu Koszalin. Niestety, w końcówce pierwszego seta kontuzji doznała liderka naszej ekipy – Hania Kozera. Sportowa złość jej koleżanek wzięła jednak górę, dzięki czemu Gryf zaczął turniej od pewnego zwycięstwa.

Później było nieco gorzej – pomimo bardzo dobrej gry nasze reprezentantki doznały bolesnej, dwusetowej porażki w meczu z AMPS Kołobrzeg / SMS Police. Z przegranej z faworytem rozgrywek wyciągnięto jednak natychmiastowe wnioski, dzięki czemu młode siatkarki znad Trzesiecka bardzo solidnie zaprezentowały się z zespołami z Goleniowa i Szczecina, ostatecznie zostając czwartą drużyną w województwie zachodniopomorskim. Dzięki miejscu tuż za podium, nasza ekipa uzyskała tym samym awans do 1/8 Finału Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Plan wykonany w 100%, chociaż niewiele zabrakło żeby zawiesić medale na szyjach – relacjonuje trener Dorota Gutowska, jednocześnie dodając – Dziewczyny w końcu pokazały, że są zgraną drużyną i to nas jako trenerów cieszy najbardziej. Każda zostawiła serducho na parkiecie i za to należą się im wielkie brawa. Wielkie dzięki również dla rodziców, którzy wspierali nas z trybun. Doping był pierwsza klasa i liczymy na taki sam, a nawet lepszy i w większym gronie, w finałach mistrzostw kraju!

Gryfitki w Policach zagrały w następującym składzie: Lena Lesyk (kapitan i MVP drużyny), Hania Kozera, Maria Budrevych, Alicja Świąder, Alicja Szweda, Julia Zaborowska, Blanka Kołodziej, Marta Charmuszko, Ula Michalska, Wiktoria Moszkowicz, Wiktoria Cieślik.