Strona główna Szczecinek ŻMKS Orlę zaprasza na swój jubileusz

ŻMKS Orlę zaprasza na swój jubileusz

To będzie ważny weekend dla Żeglarskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Orlę Szczecinek, który właśnie obchodził będzie jubileusz 60-lecia działalności.

W najbliższy piątek, a więc 8 września, o godz. 16:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku nastąpi pierwszy akt świętowania, a będzie nim otwarcie wystawy Navigare necesse est! Żeglowanie jest koniecznością!, która została przygotowana przez Archiwum Państwowe w Koszalinie Oddział w Szczecinku we współpracy z żeglarzami. Ekspozycję stanowić będą dokumenty i zdjęcia klubu oraz materiały archiwalne z lat 1963-2023 przechowywane właśnie szczecineckim archiwum oraz zbiory prywatne żeglarzy i sympatyków klubu: Beaty Bibik, Remigiusza Bieguńskiego, Adama Butowicza, Jerzego Groblewskiego, Natalii Jaszczur, Eugeniusza Kuźmickiego, Katarzyny i Piotra Lisieckich, Piotra Pindrala, Bartosza Sajdaka oraz Andrzeja Wysockiego. Kto nie będzie w stanie przyjść na wernisaż będzie mógł obejrzeć wystawę do 6 października.

A tuż po otwarciu wystawy odbędzie się jubileuszowe spotkanie członków i sympatyków klubu w sali konferencyjnej CEEiRJ-u, gdzie okolicznościowymi statuetkami zostaną nagrodzone osoby zasłużone dla rozwoju żeglarstwa nad Trzesieckiem i odnoszące sukcesy na regatach zarówno w kraju jak i za granicą.

Z kolei w sobotę 9 września ŻMKS Orlę Szczecinek wraz Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior zapraszają o godz. 10:00 na przystań, gdzie nastąpi uroczyste otwarcie Regat o Puchar Burmistrza Szczecinka i Memoriał Henryka Falkowskiego w klasach Optimist, Laser Pico, ISA 407, OK Dinghy.

Regaty są współfinansowane przez Miasto Szczecinek, Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Nadleśnictwo Szczecinek, Smak Pomorski oraz firmę Turmed Szczecinek, a najlepsi zawodnicy otrzymają również nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest oczywiście wolny!