Strona główna Aktualności Za nami dwa dni balonowej fiesty nad Szczecinkiem

Za nami dwa dni balonowej fiesty nad Szczecinkiem

Jak co roku dużym zainteresowaniem mieszkańców, ale też turystów odwiedzających w tym czasie nasz region cieszy się festiwal balonowy. Tak również w ten weekend tłumy odwiedzają teren przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szczecinku by móc przypatrywać się startom balonów przy zachodzie słońca. A jest na co patrzeć, bowiem do miasta zjechały się, aż 32 ekipy baloniarzy.

Największą uwagę, zwłaszcza wśród najmłodszych gości wydarzenia zwróciły niestandardowe balony – butelka CocaColi, sowa czy lis. Oprócz startów balonów, które odbywają się około godziny 6:00 i 20:00 każdego dnia można posilić się przysmakami z Foodtruck’ów. Są także zamki dmuchane czy inne atrakcje dla najmłodszych.

Jak mówią organizatorzy, czynią oni starania by impreza z roku na rok była coraz bardziej interesująca. Stąd rozbudowane zaplecze gastronomiczne czy też nowe konkurencje balonowe, które w tym roku zobaczymy po raz pierwszy. Standardową częścią balonowej fiesty nad Trzesieckiem jest oczywiście Nocna Gala, podczas której w rytm najsławniejszych piosenek można zobaczyć pokaz balonowych świateł. Nowością będzie sobotni pokaz nad jeziorem – FLYING DRAGONS TEAM.

Całą imprezę zakończą poranne, niedzielne loty około godziny 6:00.