Karta Mieszkańca „Mój Szczecinek” debiutowała pod koniec marca i ma obecnie już sporo ponad 5 tysięcy użytkowników. To nadal „żywy” organizm, który modyfikujemy w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców.
Jedno nie zmienia się cały czas – warto ją mieć, bo daje posiadaczom szereg zniżek (chociażby na artpiknikowe koncerty), a przy okazji buduje tożsamość i wspólnotę mieszkańców naszego miasta.
W trosce o mieszkańców wprowadziliśmy właśnie zmiany w Regulaminie. Od teraz osoby, które z różnych powodów nie rozliczają podatku dochodowego, mogą potwierdzić swoje prawo do Karty Mieszkańca na podstawie innych dokumentów niż PIT.
JAKIE DOKUMENTY SĄ POTRZEBNE?
Oto nowe możliwości weryfikacji – dorośli mieszkańcy, którzy zamieszkali na w Szczecinku w roku kalendarzowym złożenia wniosku lub po raz pierwszy podjęli zatrudnienie (czyli siłą rzeczy nie mają aktualnego PIT z miejscem zamieszkania w Szczecinku), mogą teraz przedstawić:
– formularz ZAP-3 (służy do aktualizacji naszych danych – także miejsca zamieszkania) z potwierdzeniem wpływu do Urzędu Skarbowego w Szczecinku,
– oraz pierwszą stronę umowy o pracę lub umowy zlecenia.
Osoby, które założyły działalność gospodarczą w Szczecinku w roku kalendarzowym złożenia wniosku, mogą okazać:
– wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w którym wskazany jest naczelnik szczecineckiego oddziału Urzędu Skarbowego.
Z kolei osoby przebywające na urlopie wychowawczym mogą otrzymać Kartę Mieszkańca po przedstawieniu:
– zaświadczenia od pracodawcy z siedzibą w Szczecinku, potwierdzającego zatrudnienie i fakt przebywania na urlopie wychowawczym (bezpłatnym).
Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami mogą okazać:
– decyzję o przyznaniu świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu rezygnacji z pracy w celu sprawowania opieki, wydaną przez Burmistrza Miasta Szczecinek.
Osoby pobierające zasiłek z tytułu niezdolności do pracy mogą przedstawić:
– zaświadczenie o przyznaniu zasiłku, wydane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinku.
Osoby bezrobotne mogą potwierdzić uprawnienia poprzez:
– aktualne zaświadczenie o posiadaniu statusu osoby bezrobotnej, wydane przez Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku.
Wspomniane dokumenty można dołączyć w formie skanu lub czytelnego zdjęcia do wniosku składanego drogą elektroniczną lub okazać (oryginał lub kopię) w Punktach Obsługi Karty.
PO KARTĘ DO BIBLIOTEKI
Zmianie uległa także lokalizacja jednego z punktów obsługi Karty Mieszkańca. Punkt w Urzędzie Miasta pozostał bez zmian. Natomiast punkt dotychczas mieszczący się w Centrum Informacji Turystycznej został przeniesiony do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Wyszyńskiego.
Biuro Prasowe i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta