Strona główna Szczecinek Strażnicy Jeziorka Kopernika zapraszają na kolejną akcję

Strażnicy Jeziorka Kopernika zapraszają na kolejną akcję

Wędkarski klub miłośników jeziorka Kopernika (żartobliwie nazywany również Strażnikami Jeziorka Kopernika) zaprasza na kolejną akcję sprzątania tego zbiornika. Rozpoczęcie oczyszczania akwenu już w najbliższą sobotę, 9 kwietnia, o godzinie 10.00.

Rewitalizacja tego przez lata zaniedbanego miejsca okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Jedną z największych atrakcji Strefy Aktywnego Wypoczynku jest możliwość łowienia ryb w znajdującym się tam jeziorku, dlatego też tak często widać tam wędkarzy w każdym przedziale wiekowym. Rozkwitowi wędkarstwa w tym rejonie miasta sprzyjają również regularne zarybienia, obowiązujący zakaz zabierania karpi, linów i karasi, brak konieczności wnoszenia dodatkowych opłat, a także właśnie akcje oczyszczania wodnego oczka.

Współorganizatorami sobotniej inicjatywy są: Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior – ZPO w Szczecinku wraz ze szkółką wędkarska przy nim działająca oraz Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna. Po sprzątaniu przewidziane jest tradycyjne ognisko, (zamiast ryb podawana będzie jednak kiełbaska) oraz quizy o tematyce wędkarskiej i ekologicznej, oczywiście z nagrodami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj