Strona główna Biały Bór Artyści z marszałkowskim wsparciem

Artyści z marszałkowskim wsparciem

Letnie warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży, spektakl literacko-muzyczny czy spotkania z historią – Piknik Średniowieczny to tylko przykłady tegorocznych działań, które uzyskały wsparcie w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Łącznie na ten cel Urząd Marszałkowski przeznaczył pół miliona złotych, spośród których 25 000 zł trafi do stowarzyszeń z terenu powiatu szczecineckiego. 

W ramach konkursu wsparte zostaną wydarzenia kulturalne i artystyczne w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Wybrane projekty odbędą się na Pomorzu Zachodnim. To przedsięwzięcia o wysokiej randze artystycznej, służące podnoszeniu atrakcyjności i poszerzeniu oferty kulturalnej Pomorza Zachodniego.

Różnorodność inicjatyw, które odbędą się w wielu miejscach Pomorza Zachodniego, jest ogromna. W tegorocznej edycji konkursu są to m.in. festiwale muzyki organowej, tańca, filmowe czy spotkania z historią, a także wystawy i warsztaty. Ostatnie lata to wyjątkowo trudny czas dla kultury i sztuki, dlatego tak ważne jest finansowe wsparcie takich działań – mówi członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

W tym roku dofinansowanie trafi do 33 podmiotów. Zadania będą realizowane w różnej formie, np. poprzez organizację: koncertów, festiwali, warsztatów, widowisk, imprez filmowych czy wydarzeń kulturalno-historycznych. To m.in. Good Vibe Festival 2022, Zachodniopomorskie Warsztaty Chóralne “Tobie Polsko”, XXV Dni Kultury Ukraińskiej, cykl wydarzeń kulturalnych “Teatr Dialog – ROK MONODRAMU” czy 57. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach. Minimalne wsparcie dla jednego beneficjenta to 10 tys. zł, a maksymalne 30 tys. zł.

W naszym powiecie wsparcie Urzędu Marszałkowskiego uzyskały Związek Ukraińców w Polsce (Oddział w Białym Borze) oraz borneńska Stacja Kultura. Pierwsze stowarzyszenie otrzymało 10 tys. zł na organizację festiwalu Braterstwo w pieśni i tańcu, drugie 15 tys. zł na przeprowadzenie V Międzynarodowego Pleneru Artystycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj