Strona główna Szczecinek Muzealne imprezy wróciły w wielkim stylu

Muzealne imprezy wróciły w wielkim stylu

Zniesienie pandemicznych obostrzeń pozwoliło Muzeum Regionalnemu w Szczecinku powrócić w wielkim stylu z Nocą Muzeów. Zanim jednak mieszkańcy tłumnie nawiedzili obiekt przy ul. Szkolnej, mogli wziąć udział na Placu Wolności w również powracającym na mapę lokalnych wydarzeń Jarmarku Kresowym.

W czasie jarmarku można było nie tylko ożywić ciało, ale i ducha. Poza stoiskami z rękodziełem czy przepysznymi wyrobami regionalnymi, na lokalnej scenie zaprezentowało się mnóstwo artystów. Występy estradowe rozpoczęli najmłodsi, po których na zaprezentował się białoborski Zespół Ukraińskiego Tańcu Ludowego Witrohon.

Po gościach z Białego Boru sceną zawładnęły lokalne zespoły ludowe m.in. Wrzosy i Jarzębiny, prowadzone przez mieszkającego w Bornem Sulinowie Wojtka Więckowskiego. Na jego rzecz w czasie imprezy prowadzona była również kwesta. Przypomnijmy, że lokalny animator kultury ludowej zmaga się z bardzo poważnymi chorobami, w tym chorobę nowotworową płuc oraz guzami mózgu.

A wieczorem swoje podwoje otworzyła siedziba muzeum by stać się częścią ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów. Licznie przybyli zwiedzający mogli m.in. zapoznać się z niezwykle interesującymi eksponatami wystawy Broń i barwa Wojska Polskiego.

A wszystkim, którzy nie mieli okazji odwiedzić w sobotę naszego muzeum przypominamy, że w każdy piątek wstęp do placówki jest bezpłatny!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj