Strona główna Borne Sulinowo Gmina Borne Sulinowo bezpłatnie kastruje i chipuje psy oraz koty

Gmina Borne Sulinowo bezpłatnie kastruje i chipuje psy oraz koty

Właściciele psów i kotów oraz opiekunowie kotów wolno żyjących z Gminy Borne Sulinowo mogą bezpłatnie poddać swoich podopiecznych bezpłatnej kastracji, a także zwierzaka za darmo zachipować.

Finansowanie nie obejmuje tylko kosztów związanych z dowozem zwierzęcia do przychodni weterynaryjnej i jego odbioru. Zabiegi wykonuje Lecznica dla Zwierząt s.c., mieszcząca się w Szczecinku przy ul. Szczecińskiej 40/2. Termin zabiegu należy wcześniej uzgodnić telefonicznie z pracownikami lecznicy pod nr tel. 94 37 42 032.

Ilość zabiegów sterylizacji / kastracji jest ograniczona wielkością środków zapewnionych na ten cel w budżecie gminy. Nie warto więc odkładać zabiegu w czasie, tym bardziej, że zgodnie z opinią specjalistów z zakresu weterynarii, kastracja zarówno samic jak i samców ma pozytywny wpływ na wiele aspektów dotyczących zdrowia naszych podopiecznych. Wykastrowane osobniki, co jest statystycznie udowodnione, żyją znacznie dłużej od tych niepoddanych temu zabiegowi.

Informacje na temat akcji można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Bornem Sulinowie, pok. 27, pod nr tel. 94 37 34 159 i 530 080 14, a także na stronie internetowej urzędu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj