Strona główna Biały Bór Uczniowie Siódemki ćwiczyli z Policją

Uczniowie Siódemki ćwiczyli z Policją

Policjanci ze szczecineckiej komendy wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie zorganizowali, a następnie przeprowadzili dla uczniów klas o profilu policyjnym zajęcia z musztry policyjnej. Młodzież z Białego Boru ćwiczyła podstawy musztry indywidualnej oraz formowanie szyków i ugrupowań w pododdziałach. Spotkanie było również świetną okazją do promowania wśród młodzieży bezpieczeństwa w miejscach publicznych, patriotycznych postaw oraz służby w Policji.

Z inicjatywy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, we współpracy z Oddziałem Prewencji Policji w Szczecinie, w ramach promocji zawodu policjanta zorganizowane zostało szkolenie oraz spotkanie z uczniami klas policyjnych na terenie Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze. Trwający tam od poniedziałku obóz szkoleniowy zorganizowany dla białoborskich kadetów klas mundurowych okazał się świetną okazją do zainteresowania i przybliżenia młodym ludziom służby w Policji.

Podczas wtorkowego spotkania policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Szczecinie skoncentrowali się na zagadnieniach dotyczących regulaminu musztry w Policji oraz ceremoniału policyjnego. Po części teoretycznej przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne. Na szkolnym boisku licealiści mieli okazję przećwiczyć elementy musztry w praktyce. Młodzież ustawiała się w szyku i ćwiczyła pod specjalnie wydawane komendy.

Policjanci z OPP w Szczecinie dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem w służbie, opowiadali uczniom o różnorodności służby w odziałach prewencji i zapewniali o braku rutyny w ich szeregach. Dużym atutem dla przyszłych kandydatów służby w Policji, poza wysokimi zarobkami i stabilną pracą, jest możliwość rozwoju osobistego i zawodowego o czym nie omieszkali również wspomnieć mundurowi.

Info: asp. Anna Matys