Strona główna Szczecinek Zdobywcy Fryderyków: Nosowska i Smolasty

Zdobywcy Fryderyków: Nosowska i Smolasty

Do rozpoczęcia Festiwalu Zdobywcy Fryderyków pozostało już tylko 6 dni. To najwyższa pora aby przedstawić pokrótce artystów, którzy już 2 i 3 lipca zameldują się na scenie w Szczecinku!

Bezapelacyjną gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Katarzyna Nosowska. Urodzona w Szczecinie artystka to nie tylko jedna z najbardziej znanych polskich piosenkarek, ale również autorka tekstów, kompozytorka, felietonistka oraz osobowość medialna. W latach 1992–2017 była wokalistką zespołu rockowego Hey, z którym wydała 11 albumów, solowo popełniła z kolei 7 płyt. Za sprzedaż tych ostatnich odebrała jedną podwójnie platynową płytę, jedną platynową i aż cztery złote. Jest laureatka m.in. Paszportów Polityki, Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 27-krotnie (!) nagrody Fryderyka, w tym 11 z zespołem Hey. W 2010 roku została ogłoszona najlepszą polską wokalistką według redakcji magazynu Machina, a 3 lata później odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Przed szczecinecką publicznością wystąpi pierwszego dnia festiwalu, w sobotę.

Z kolei inna gwiazda sobotniego wieczoru – Smolasty – dołączył do programu występów nad Trzesieckiem jako ostatni. To nietuzinkowy artysta tworzący na pograniczu popu i rapu, który szturmem wdarł się niedawno do czołówki polskiej muzyki. Nominowany w 2018 do Fryderyków w kategorii debiut roku, ma na swoim koncie 3 płyty studyjne. Jego największy hit Duże oczy w samym tylko YouTubie odnotował już prawie 80 mln wyświetleń. Aktualnie w rozgłośniach bardzo często możemy posłuchać nagranego z 730Huncho przeboju Pijemy za lepszy czas, wykorzystującyego w samplu wokalnym fragment jednego z najbardziej znanych utworów zespołu Wilki.

Oprócz tego, w przyszły weekend na scenie na placu koncertowym pojawią się także: Tymek oraz Mrozu pierwszego dnia oraz Agnieszka Chylińska, Vito Bambino, Ralph Kamiński, Malik Montana i Mery Spolsky dnia drugiego. Zdobywcy Fryderyków to wielkie muzyczne wydarzenie, nieporównywalne do czegokolwiek co dotąd widzieliśmy nad Trzesieckiem. To planowane na wiele lat i zakrojone na bardzo szeroką skalę przedsięwzięcie, na które zjeżdżać będą artyści z absolutnego topu polskiej muzyki.

Bilety na festiwal wciąż można kupić na:

Sprzedaż stacjonarna:

  • Kino Wolność Szczecinek
  • Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinku