Strona główna Borne Sulinowo Ponad 15 tys. zł na remont wieży

Ponad 15 tys. zł na remont wieży

Dokładnie 15 604,77 zł zebrano podczas wczorajszego Festynu Parafialnego w Juchowie, który odbył się na zespole boisk lokalnej szkoły podstawowej. Przygotowywano mnóstwo atrakcji oraz niemniej pyszności, a cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na remont Kościoła pw. św. Antoniego.

Jak już informowaliśmy, przed miesiącem zagrażająca zdrowiu i życiu mieszkańców iglica lokalnej świątyni została zdemontowana. Przez widocznie odchylający się na swoim szczycie element, kościół od kilku tygodni pozostawał zamknięty dla wiernych – taką decyzję podjęli Powiatowy Nadzór Budowlany w konsultacji oraz konserwator zabytków. Środki zebrane w trakcie wczorajszego wydarzenia mają pomóc w powrocie iglicy na należne jej miejsce.

Organizatorzy przygotowali przeróżne atrakcje zarówno dla dzieci (m.in. animacje, rozliczne stoiska, gry i zabawy ruchowe, dmuchańce, piana party, przejażdżki ciągnikiem oraz wojskowym Starem) jak i dla dorosłych. Nie zabrakło czegoś dla ciała (prym oczywiście wiodły przekąski, tradycyjne specjały przygotowane przez gospodynie oraz słodkości) jak i dla ducha (na lokalnej scenie występowała zarówno zdolna młodzież jak i zespoły ludowe). W pomoc zaangażowali się przedstawiciele praktycznie wszystkich lokalnych społeczności – m.in. strażacy z OSP Juchowo, którzy od swoich kolegów po fachu z Lotynia wypożyczyli ogromny wysięgnik czy też mieszkający w Juchowie żołnierze zawodowi, odpowiedzialni za tor komandosa oraz strzelnicę. Spory zastrzyk gotówki zapewniły również prowadzone w trakcie festynu licytacje.

Co więcej, z lokalnej sceny padły również zapewnienia ze strony władz samorządowych o finansowym wsparciu kosztownych prac remontowych – środki wyasygnuje zarówno Powiat Szczecinecki jak i Urząd Miejski w Bornem Sulinowie.