Strona główna Aktualności Rakowo i Grzmiąca najpiękniejsze w regionie

Rakowo i Grzmiąca najpiękniejsze w regionie

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił na początku roku IV edycję konkursu „Piękna Zachodniopomorska Wieś”. Celem projektu jest aktywne działanie mieszkańców na rzecz poprawy atrakcyjności i popularności małych ojczyzn na Pomorzu Zachodnim. Wzięły w nim udział także sołectwa z powiatu szczecineckiego.

Do finałowej dziesiątki zakwalifikowała się miejscowość Grzmiąca i Sołectwo Rakowo w gminie Borne Sulinowo. Grzmiąca charakteryzuje się znaczną ilością terenów leśnych oraz rolnych. Przebiega przez nią wiele szlaków rowerowych. Wyjątkowymi zabytkami są: ceglany kościół z 1600 roku, wieża ciśnień pochodząca z XIX wieku przy dworcu kolejowym, a także kaplica na cmentarzu komunalnym. Zaś Sołectwo Rakowo otoczone jest jeziorami Rakowo i Komorze połączonymi z rzeką Piławą. Na jego terenie znajdują się agroturystyki jak również pole biwakowe. To miejsce dla osób ceniących spokój i piękno natury.

Już wkrótce jury konkursu rozpocznie wizję w terenie, aby wybrać tę jedyną, najpiękniejszą wieś w naszym województwie. Życzymy powodzenia reprezentantom Pojezierza Szczecineckiego!