Strona główna Szczecinek Zwycięstwo z rekordzistą polskiej piłki

Zwycięstwo z rekordzistą polskiej piłki

Piłkarze MKP Szczecinek po raz czwarty w tym sezonie zgarnęli komplet punktów. Tym razem podopieczni Zbigniewa Węglowskiego nie dali szans beniaminkowi rozgrywek z Rewala.

Znana z najwyższej wygranej w historii polskiej piłki nożnej ekipa Wybrzeża Rewalskiego Rewal (ubiegłej jesieni pokonali Pomorzanina Nowogard aż… 53:0) uległa ekipie znad Trzesiecka 1:3, choć jako pierwsza wyszła na prowadzenie po golu z karnego w 24. minucie spotkania. Szczecinecczanie ostro do roboty wzięli się po przerwie, kiedy to kolejno do siatki rywala trafiali Jakub Kuzio (54 min.), Łukasz Jurjewicz (67. min) i ponownie Kuzio (78 min.).

Trzy punkty wywiezione znad morza pozwoliły umocnić się futbolistom ze Szczecinka w środku tabeli. Obecnie MKP Szczecinek zajmuje 7. miejsce w rozgrywkach Kipsta IV Ligi, a w kolejnej rundzie spotkań zmierzy się na własnym stadionie z Hutnikiem Szczecin. Mecz zaplanowano na 24 września, czyli na najbliższą sobotę, a rozpocząć ma się on o godz. 16:00.