Strona główna Borne Sulinowo Rakowo wyróżnione na Dożynkach Wojewódzkich

Rakowo wyróżnione na Dożynkach Wojewódzkich

Na terenie Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach trwa ostatni dzień Dożynek Wojewódzkich, w trakcie których poznaliśmy zaś zwycięzcę konkursu na najpiękniejszą zachodniopomorską wieś. Przypomnijmy, że w finałowej dziesiątce kandydatów znalazły się sołectwa z naszego powiatu, a jednym z nich było Rakowo.

Znajdujące się na terenie gminy Borne Sulinowo sołectwo ostatecznie nie znalazło się na podium, ale zdobyte w konkursie wyróżnienie to bez wątpienia doskonały rezultat i wspaniałe podsumowanie wieloletnich działań lokalnej społeczności. Obecna w Przelewicach sołtys Rakowa – Magdalena Papierkiewicz – odebrała z rąk marszałka Olgierda Geblewicza czek na 10 tys. zł, który z pewnością przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców wsi.

Ostatecznie, w konkursie zwyciężyło sołectwo Stuchowo z gminy Świerzno (powiat kamieński). A na teren Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach warto się wybrać również dziś. Poza niezwykłymi roślinami, dziś dodatkowo nie zabraknie tam smakowitych wyrobów gospodyń wiejskich i atrakcji dla najmłodszych.