Strona główna Biały Bór Drogi w gminie Biały Bór powstają planowo

Drogi w gminie Biały Bór powstają planowo

Drogowe inwestycje w gminie Biały Bór idą pełną parę. Przypomnijmy, że w samorządzie aktualnie realizowane są kompleksowe modernizacje 2 dużych odcinków w miejscowościach Trzebiele i Biały Dwór.

Dużo bardziej zaawansowany postęp widać w Trzebielach. Miejsca parkingowe już są, pozostaje jedynie dołożyć lampy, a całość wykończyć ostatnimi pracami i warstwami. Wykonanie drogi w miejscowości Trzebiele obiecałem mieszkańcom wiele lat temu. Grunt to trzymać się swojego słowa – zaznacza Paweł Mikołajewski, Burmistrz Białego Boru, jednocześnie dodając – Z kolei Biały Dwór to kolejna wieś z nową infrastrukturą kanalizacji deszczowej, chodnikiem i nawierzchnią asfaltową. W części wsi, drogi nie było zupełnie. Brakuje jeszcze trochę, ale przed zimą wszystko będzie na miejscu.

Inwestycja powstaje przy wsparciu środków z pierwszego rozdania w Polskim Ładzie. Biały Bór otrzymał wówczas ponad 6,5 mln zł dofinansowania, ale ostatecznie będzie ona mniejsza z uwagi na korzystne wyniki przetargów. Wartość najniższej oferty na realizację inwestycji w Białym Dworze to 2.546.049,37 zł, co jest sumą aż o 700 tys. zł mniejszą od zakładanej. Tańsza niż planowano będzie również budowa w Trzebielach, która ostatecznie ma pochłonąć 2.196.785,15 zł.