Strona główna Biały Bór W Białym Borze ślubowali kadeci

W Białym Borze ślubowali kadeci

Świadkami niezwykle wzruszającej uroczystości byliśmy dziś w Białym Borze. W miejscowym Zespole Szkół nr 7 odbyło się ślubowanie uczniów klas mundurowych, które po okresie pandemii powróciło do tradycyjnego, jesiennego terminu.

Po zbiórce na dziedzińcu szkoły, pododdziały udały się paradnym krokiem w kierunku stadionu ekipy Hubertusa, gdzie w pięknych okolicznościach pogodowych dokonano ślubowania, podniosły moment uzupełniło uhonorowanie najlepszych uczniów. Nie zabrakło programu artystycznego w wykonaniu wojskowej orkiestry, a także efektownej inscenizacji walki wręcz przygotowanej przez uczniów. Wszystko oczywiście pod okiem licznej grupy znamienitych gości, młodzieży przybyłej na dzień otwarty, a także przede wszystkim rodzin i najbliższych bohaterów dzisiejszego dnia.

Po wydarzeniach na płycie boiska, wszyscy przenieśli się z powrotem do Zespołu Szkół nr 7, gdzie można było m.in. skosztować pysznej grochówki – w końcu Zespół Szkół nr 7 to placówka z oddziałami przygotowania wojskowego!