Strona główna Biały Bór Pomysł na niedzielę: Pomorska Góra Piasku

Pomysł na niedzielę: Pomorska Góra Piasku

Tradycyjna złota polska jesień w ten weekend zdecydowanie zachęca do prawdopodobnie ostatnich wypadów na świeżym powietrzu. Ciekawych miejsc do odwiedzenia w powiecie szczecineckim oczywiście nie brakuje, a my dziś proponujemy wizytę w okolice Białego Boru, a konkretnie na Pomorską Górę Piasku.

Pomorska Góra Piachu to położone 6 km od Białego Boru najwyższe sztuczne wzniesienie w województwie zachodniopomorskim. Obiekt powstał z piasku pochodzącego z kopalni kruszyw firmy Lafarge w Sępolnie Wielkim. Ma około 630 metrów długości, 270 metrów szerokości oraz imponujące 18 hektarów powierzchni, a wznosi się na 245 metrów nad poziom morza. Co ciekawe, do usypania wzniesienia zużyto ponad 9 milionów ton piasku, a góra widoczna jest nawet z kosmosu!

Lokalne władze w ostatnim czasie zadbały o odpowiednią infrastrukturę dla tej regionalnej perełki. Dzięki temu do Pomorskiej Góry Piasku prowadzi świetnie oznaczony pieszy szlak, a przyjezdni mogą swój samochód zaparkować na przygotowanym do tego celu parkingu. Polecamy wizytę w tej niewątpliwej atrakcji (pinezka), jednocześnie przestrzegając, że zdobycie szczytu to niemałe wyzwanie!

Źródło: https://www.facebook.com/PomZachodnie