Strona główna Szczecinek ZST również triumfuje w PGE Turnieju Maszyn Wodnych!

ZST również triumfuje w PGE Turnieju Maszyn Wodnych!

Wczoraj na gorąco informowaliśmy o sukcesach podopiecznych sekcji Młodego Technika CEEiRJ na PGE Turnieju Maszyn Wodnych w Szczecinie (całkowicie zdominowali kategorię szkół podstawowych), a ledwie chwilę później okazało się, że Szczecinek odniósł również ogromny sukces wśród uczniów szkół średnich!

Wszystko za sprawą uczniów Zespołu Szkół Technicznych, którzy również zdominowali podium w kategorii Moc. W rywalizacji Oliwier Tomaszewicz zajął pierwsze miejsce, a ZST Team (w składzie Martyna Jurczyńska, Zuzanna Jurczyńska i Franciszek Niwiński) doskonałe trzecie!

Zgodnie z regulaminem konkursu, najlepsze zespoły wyłonione w eliminacjach regionalnych wezmę udział w finale rozgrywanym w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie. Już dziś ściskamy kciuki za naszych reprezentantów!

PGE Turnieje Maszyn Wodnych kierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Zadaniem uczestników jest zbudowanie turbiny przetwarzającej energię wody na energię mechaniczną zgodnie z wytycznymi podanymi w regulaminie. Testy zbudowanych maszyn odbywają się przy użyciu unikatowych stanowisk pomiarowych, zapewniających wysoką dokładność pomiaru parametrów turbin. Do tej pory w rywalizacji wzięło udział (łącznie z odbywającymi się równolegle PGE Turniejami Maszyn Wiatrowych) łącznie ponad 8000 uczniów i nauczycieli z całej Polski, którzy zbudowali ponad 3000 turbin wodnych i wiatrowych.