Strona główna Szczecinek EMET Basket zdobywa medal w Gorzowie Wielkopolskim

EMET Basket zdobywa medal w Gorzowie Wielkopolskim

Niepodległość można świętować na wiele sposobów, również poprzez sport. I właśnie w ten sposób 11 listopada uczcili koszykarze EMET Basketu Szczecinek, którzy w ubiegły piątek wzięli udział w Międzywojewódzkim Turniej Koszykówki 3×3. W rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim zawodach, we wszystkich kategoriach, udział wzięło aż 77 zespołów.

EMET Basket Szczecinek wystąpił w kategorii chłopców U12, w której startując pod wodzą trenera Piotra Wujtiuka po raz kolejny zaprezentował świetny poziom koszykówki. Po bardzo dobrych pięciu spotkaniach w grupie, EMET bez problemu awansował do fazy play-off.

Szczecinecczanie zatrzymali się dopiero w półfinale, który niestety przegrali. Młodzi adepci basketu znad Trzesiecka wygrali jednak mecz o najniższy stopień podium (po dogrywce pokonali ekipę gospodarzy 11:10), dzięki czemu z lubuskiego wracają z brązowym medalem.

Naszą ekipę reprezentowali: Iwo Wujtiuk, Szymon Mikołajczak, Marcel Zych, Oliwier Stysło.

Jak informuje Szymon Kiedel, koordynator drużyny EMET Basket Szczecinek: Był to kolejny udany występ naszego zespołu w rozgrywkach 3×3. Ta coraz bardziej popularna dyscyplina olimpijska, która rozwija się bardzo dynamicznie w naszym kraju, a zawodnicy ze Szczecinka prezentują bardzo wysoki poziom na tle swoich rówieśników.

Wielki brawa dla ekipy EMET Basket Szczecinek!