Strona główna Borne Sulinowo Ekopracownia w Łubowie oddana do użytku

Ekopracownia w Łubowie oddana do użytku

Ekopracownia w Szkole Podstawowej w Łubowie została dziś oficjalnie oddana do użytku. Inwestycję o wartości prawie 36 tys. zł dofinansował kwotą ponad 32 tys. zł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, którego prezes Marek Subocz osobiście przyglądał się prezentacjom przygotowanym na inaugurację obiektu przez uczniów.

Poza szefem zachodniopomorskiego WFOŚiGW, w symbolicznej uroczystości wzięli również udział burmistrz Dorota Chrzanowska, dyrektor łubowskiej placówki Luiza Kostrubiec, Magdalena Haas z miejscowej Rady Rodziców, odpowiedzialna za projekt z ramienia borneńskiego urzędu Anna Malarska-Kozakiewicz oraz oczywiście (nieco zestresowani) uczniowie.

W nowoczesnej sali odbywać się będą zajęcia ekologiczno-geograficzne oraz chemiczno-fizyczne pełne doświadczeń, eksperymentów i projektów badawczych wykorzystujących nowoczesne pomoce dydaktyczne zakupione w ramach przedsięwzięcia. Oprócz tego wyremontowano klasę w której umieszczono pracownię, a na zewnątrz obiektu zainstalowano stację meteorologiczną.

Inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia była dyrekcja i kadra Szkoły Podstawowej w im. Pierwszych Osadników w Łubowie. Ostateczna wartość zadania to 35 956,42 zł, a dofinansowanie wyniosło 32 360,77 zł. Wkład własny samorządu zamknął się więc w kwocie tylko 3 595,65 zł.