Strona główna Aktualności Barwice świętowały koncertowo

Barwice świętowały koncertowo

Moc atrakcji, przysmaków i muzyki – to przygotowano dla mieszkańców i przybyłych gości na odbywający się w ubiegłą sobotę Koncertowy Dzień Barwic. Mimo, iż pogoda początkowo nie rozpieszczała to na koncercie gwiazdy wieczoru – zespołu TOP GIRLS – pojawiły się tłumy.

Impreza wystartowała wraz z dużą nowością – Festiwalem Tańca Ulicznego, czyli popularnego Breakdancu. Wśród uczestników udało wyłonić się mistrzynię i mistrza gminy Barwice. Poziom był naprawdę wysoki, a zmagania oceniali sami specjaliści tańca z Pomorza – Bboy Mati Koszalin, Bboy Goździk Malechowo oraz Bboy CRK Płoty.

Oprócz tego na wszystkich przybyłych czekały stoiska gastronomiczne zarówno z fastfoodami jak i lokalnymi specjałami, zamki dmuchane czy tor przeszkód z quadami. Na scenie zaprezentowały się lokalni artyści, tacy jak zespół Ej, w lesie!, Takie nie inne, a także chór Chwytaj dzień. Tegoroczną ucztą dla fanów sztuki był występ koszalińskiego teatru Variete Muza pt. „Fiesta Latina”. Oprócz fenomenalnego show moc latynoskich hitów rozgoniły chmury nad miastem.

Ciekawostką był zaprezentowany mieszkańcom plan rozbudowy Barwic, który zakładał budowę osiedla ze żłobkiem czy też miejskiej strefy rekreacyjnej. Każdy miał okazję się z nią zapoznać oraz wnieść swoje uwagi czy też propozycje.

Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo – TOP GIRLS. Wykonał on swoje największe hity m.in. „Mleczko”, „Zakochana” jak również „Jakbyś mnie zechciał”. Po ich koncercie trwała zabawa pod chmurką z Air Deejay.