Strona główna Barwice Nauka nie musi być nudna!

Nauka nie musi być nudna!

Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera w Barwicach odbył się Piknik Naukowy. Przez cały dzień uczniowie gminnych szkół mogli w niekonwencjonalny sposób pogłębiać swoją wiedzę z wielu dziedzin.

Kodowanie na ogromnych podłogowych planszach, kurs kaligrafii, programowanie robotów, udzielanie pierwszej pomocy zwierzętom, spotkanie z egzotycznymi owadami i zwierzętami czy też zapoznanie z podwodną florą oraz fauną na warsztatach z CEEiRJ – to tylko część zajęć zaplanowanych wczoraj dla dzieci i młodzieży. Część atrakcji przygotowały zaprzyjaźnione z barwicką placówką podmioty takie jak szczecinecki Rolniczak oraz wspomniane już Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, ale zdecydowaną większość zorganizowała kadra szkoły.

Co ważne, na nudę nie mogli narzekać zarówno rozpoczynający naukę uczniowie zerówek jak i najstarsze klasy. Ulubieniec publiczności tego dnia mógł być jednak tylko jeden i był nim uwielbiający najmłodszych kameleon o jakże oryginalnym imieniu… Leon!