Strona główna Barwice Roma Gąsiorowska odwiedziła gminę Barwice

Roma Gąsiorowska odwiedziła gminę Barwice

Roma Gąsiorowska odwiedziła w miniony piątek Barwice. Aktorka najpierw przeprowadziła z uczniami miejscowych podstawówek autorskie warsztaty, później zaś spotkała się dorosłymi mieszkańcami gminy.

W warsztatach Pasja, hobby, jako element zapobiegania uzależnieniom, dokonywania dobrych wyborów i realizacja własnych zamierzeń wzięła udział młodzież z klas V-VIII ze Szkół Podstawowych w Barwicach i ze Starego Chwalimia. Praca z aktorką znaną m. in. z Listów do M czy Sali samobójców miała na celu pomoc młodym mieszkańcom gminy Barwice odnaleźć efektywny i satysfakcjonujący sposób na siebie. Nauczanie to moja naturalna potrzeba – tłumaczyła aktorka, dodając, iż stara się uczestnikom zająć dać odpowiedź na pytanie jak korzystać z tego co już mamy. Zależy mi, by w dzieciach otwierać taką przestrzeń, w której się się odważą, w swojej kreatywności, być tym, kim chcą – wyjaśniała gwiazda szklanego ekranu.

Dla pełnoletnich mieszkańców gminy z kolei zorganizowane spotkanie otwarte w Dworze Pomorskim w Luboradzy. W nastrojowym otoczeniu zabytkowego obiektu, przy kawie i słodkim poczęstunku żywo wymieniano się informacjami, z naciskiem na przekazywanie dobrych emocji i uśmiechu.

Zarówno warsztaty jak i spotkanie odbyły się w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Barwice na lata 2024-2027 – profilaktyka uniwersalna z elementami profilaktyki wskazującej.