Strona główna Barwice To będzie kolejne „Wielkie skakanie w małych Barwicach”

To będzie kolejne „Wielkie skakanie w małych Barwicach”

Na to sportowe wydarzenie z niecierpliwością czekali wszyscy kibice. Po kilkuletniej przerwie do Barwic powróci wielkie skakanie. Już 6 października, w Barwicach odbędzie się XV Ogólnopolski /II Międzynarodowy Halowy Konkurs Skoku Wzwyż „Wielkie skakanie w małych Barwicach”. 

Zawody mają już swoją renomę i rangę. Ich pomysłodawcą i głównym organizatorem jest burmistrz Barwic Mariusz Kieling. Od samego początku patronat nad wydarzeniem obejmuje starosta Krzysztof Lis.

Konkurs od lat magnetyzuje kibiców i sprawia, że hala barwickiego Zespołu Szkół pęka w szwach. Swą nazwę zawdzięcza TVP Szczecin, która przed laty określiła go mianem „Wielkiego Skakania w Małych Barwicach”, co doskonale oddaje charakter imprezy.

Barwickie skoki mają formułę konkursu integracyjno – pokazowego. To jedyny halowy konkurs skoku wzwyż w kraju, w którym można podziwiać rywalizację najlepszych skoczków pełnosprawnych ze skoczkami niepełnosprawnymi.

Ale jest jeszcze coś co wyróżnia te zawody i sprawia, że Barwice tak wyraźnie zaznaczają swoją obecność na sportowej mapie Polski. To niepowtarzalna atmosfera, którą czuje się po przekroczeniu progu hali. Ogromna to zasługa zarówno organizatorów jak i niesamowitych kibiców, którzy spragnieni wrażeń po kilkuletniej przerwie zapewne zawitają tłumnie do barwickiej hali.

Zapraszamy do Barwić już w najbliższy piątek!

Info: Piotr Rozmus