Strona główna Barwice Wakacje z OKiT Barwice – dzieje się!

Wakacje z OKiT Barwice – dzieje się!

Co kraj to obyczaj – pod taką nazwą odbywają się tegoroczne wakacyjne zajęcia w Ośrodku Kultury i Turystyki w Barwicach. To nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale też i edukacji, ale w bardzo lekkiej, letniej oprawie. W programie OKiT-u nie zabraknie też innych atrakcji.

Na pierwszych wakacyjnych zajęciach uczestnicy wykonali paszporty, które były niezbędne aby udać się samolotem do Afryki, przy okazji słuchając ciekawostek i opowieści z tego kontynentu. Z kolei w ramach zajęć artystycznych dzieci miały możliwość stworzenia kartonowych żyraf. Zabawa nie ograniczała się jednak tylko do zajęć w pomieszczeniach. Nie zabrakło tańców oraz wyjścia do parku, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku.

Wakacje z OKiT są świetną okazją do poszerzania swoich horyzontów poprzez poznawanie nowych kultur, zwyczajów, kuchni czy języków. Kolejne spotkania będą skupione na różnych częściach świata, co umożliwi uczestnikom rozszerzenie swojej wiedzy o innych krajach. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek.

Sierpień w Barwicach będzie promocją aktywności fizycznej i sportu, realizowaną poprzez wycieczki rowerowe, piesze, jak i również przez warsztaty artystyczne i turnieje rodzinne umożliwiające spędzanie czasu w gronie najbliższych. W ramach zajęć, na 5 sierpnia jest również planowany wyjazd do Torunia.

Warto również dodać, że 29 lipca odbędą się tradycyjne Dni Barwic, w ramach których zorganizowane zostaną przeróżne wydarzenia, m.in. Festiwal Tańca Ulicznego, który będzie świetna zabawą nie tylko dla roztańczonej społeczności miasta.

Wiktoria Eret