Strona główna Biały Bór Absolutorium dla burmistrza i nagrody dla najzdolniejszych uczniów

Absolutorium dla burmistrza i nagrody dla najzdolniejszych uczniów

Wczorajsza sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Białym Borze tradycyjnie już miała podwójnie wyjątkowy charakter. Poza dorocznym głosowaniem nad wotum zaufania dla lokalnej władzy, w trakcie obrad dokonano uhonorowania najlepszych tegorocznych uczniów z terenu gminy.

Nagrody finansowe otrzymały dzieci i młodzież, które dzięki ciężkiej pracy mogły pochwalić się najwyższą średnią ocen: dla uczniów kl. IV-VI to minimum 5,5, zaś dla uczniów kl. VII-VIII to 5,0. Za doskonałe wyniki w nauce łącznie doceniono 31 młodych mieszkańców gminy Biały Bór, przyznano też jedną nagrodę specjalną za wybitne osiągnięcia sportowe – ta przypadła Aleksandrze Hrymak, młodzieżowej reprezentantce Polski w piłce nożnej, na co dzień zawodniczce miejscowego Hubertusa.

Po niezwykle przyjemnym momencie wręczania wyróżnień rozpoczęto planowe obrady. To jest najważniejsza sesja w roku dla burmistrza i całego zespołu – wyjaśnia burmistrz Paweł Mikołajewski, jednocześnie dodając – Tu jest zagwozdka, że radni głosują nad udzieleniem absolutorium i nad budżetem nad którym w ogóle nie pracowali więc dla mnie to wyraz zaufania i wola podjęcia współpracy z nową radą.

Poprzedni rok budżetowy w gminie Biały Bór zamknął się ostatecznie wydaniem 46 mln zł. W tym roku będzie to jeszcze więcej bo ponad 64 mln zł, z czego prawie 30 mln zł przeznaczone będzie na inwestycje. Do kwestii finansów wydanych przez lokalny magistrat żadnych uwag nie miała Regionalna Izba Obrachunkowa, na sali sesyjnej z kolei 12 radnych było za przyznaniem absolutorium przy 3 głosach wstrzymujących.