Strona główna Biały Bór Białoborscy kadeci na Euroweek

Białoborscy kadeci na Euroweek

Aż 16-osobowa grupa uczniów wraz ze swoimi anglistkami – Oksaną Wysoczan-Kowalczyk oraz Agnieszką Borecką – wzięła udział w obozie szkoleniowym Euroweek – Szkoła Liderów w Lądku-Zdrój. Odbywające się w terminie 23-27.03.2023 wydarzenie zorganizowało Europejskie Forum Młodzieży przy współpracy z Urzędem Marszałkowski we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Program Euroweek – Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

Zajęcia w trakcie spotkania były prowadzone w języku angielskim w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Wolontariatu Europejskiego z Gruzji, Zimbabwe, Południowej Afryki oraz Wietnamu.

Każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez EFM. Takie doświadczenia będą niezapomnianą przygodą w życiu każdego uczestnika – zgodnym chórem podkreślają zarówno białoborscy kadeci jak i ich nauczyciele.