Strona główna Biały Bór Białoborscy kadeci projektowali innowacyjne biznesy

Białoborscy kadeci projektowali innowacyjne biznesy

Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego we współpracy ze Startup Academy rozpoczęło kolejną serię warsztatów z przedsiębiorczości – Startup Shaker – które tym razem odbyły się w Zespole Szkół nr 7 w Białym Borze. Podczas dwudniowych zajęć młodzież miała okazję przetestować swoje pomysły biznesowe na usługi, produkty, rozwiązania IT oraz inne przedsięwzięcia.

Proces obejmował etapy od generowania pomysłu na biznes, poprzez projektowanie modelu biznesowego, strategii marketingowej, aż do przygotowania prezentacji inwestorskiej. Organizatorzy zapewnili solidną dawkę wiedzy merytorycznej oraz wiele użytecznych wskazówek. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co to jest startup, jak można z nich korzystać, a nawet jak w niego zamienić pasje i hobby. Kadeci opracowali założenia swoich startupów, projektowali logo firmy oraz określali potrzeby i problemy ich przyszłych klientów wraz z rozwiązaniami. Wykonywali również prezentacje i przedstawiali je w taki sam sposób jak jest to robione na prawdziwym Pitch deck. Po ukończeniu warsztatów wszyscy otrzymali stosowne certyfikaty.

Dziękujemy prowadzącym za fachowy przekaz wszystkich tych informacji. To było bardzo interesujące doświadczenie dla naszych uczniów – podkreślili białoborscy nauczyciele.

Warsztaty prowadzone były doświadczonych praktyków i trenerów Startup Academy z Warszawy i odbywają się w ramach projektu „Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką”.

Info: Zespół Szkół nr 7 w Białym Borze

REKLAMA