Strona główna Biały Bór Biały Bór stawia na edukację

Biały Bór stawia na edukację

Gmina Biały Bór stawia na rozwój edukacji oraz dbałość o środowisko. Białoborski Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza już jest po ekomodernizacji, a Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Drzonowie wkrótce stanie się jednostką o wiele nowocześniejszą.

Na ekologiczną termomodernizacją Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza lokalny samorząd otrzymał 1,35 mln zł, a całość prac zamknęła się sumą 1,6 mln zł. Na przedsięwzięcie złożyły się przede wszystkim remont dachu wraz kompleksowym ociepleniem, montaż paneli fotowoltaicznych, nowoczesne ledowe oświetlenie, a także docieplenie i poprawa elewacji,

Przebudowa Szkoły Podstawowej w Drzonowie kosztować będzie ostatecznie 2 mln zł, z czego wkład Urzędu Miejskiego w Białym Borze wyniesie tylko 41 tys. zł. W ramach tego projektu przy obiekcie powstaje boisko wielofunkcyjne, a sama placówka zyska zupełnie nowy, ekologiczny system zarządzający produkcją energii ciepła. Stary piec zasilany pelletem zostanie zamieniony na pompy ciepła, a wszystko to uzupełni instalacja produkująca prąd z fotowoltaiki. Dodatkowo, wszystkie sale zostaną oświetlone lampami LED, które zmniejszą zużycie prądu i z zapasem spełnią wszystkie nowe normy oświetlenia.

Na tym jednak nie koniec działań w tym obszarze. Edukacja to inwestycja. Dlatego już pozyskaliśmy kolejne środki, tym razem w kwocie 930 tys. zł na dodatkowe zajęcia dla wszystkich dzieci w gminie. Umowa o dofinansowanie jest gotowa – podkreśla z dumą burmistrz Paweł Mikołajewski.