Strona główna Biały Bór Gmina Biały Bór z drugim Klubem Seniora

Gmina Biały Bór z drugim Klubem Seniora

W gminie Biały Bór powstał właśnie drugi Klub Seniora. Lokalny magistrat na oficjalnie wczoraj otwartą w Stepieniu placówkę otrzymał dofinansowanie z rządowego programu Senior+.

Stepień to miejsce wybrane na podstawie ilości chętnych i ankiet robionych w poszczególnych sołectwach. Na jego powstanie pozyskaliśmy dokładnie 96 832 zł. Za te środki wyremontowano pomieszczenia i zakupiono nowe wyposażenie, z którego korzystać będą mogli oczywiście wszyscy mieszkańcy – podkreślił Paweł Mikołajewski, Burmistrz Białego Boru.

Jak dodała Anna Sołtys, opiekunka obu klubów w tym samorządzie, klub z Sępolna póki co będzie działał trzy razy w tygodniu, od środy do piątku. Wśród atrakcji, które przygotowano dla najstarszych mieszkańców miejscowości znajdziemy m.in. zajęcia rehabilitacyjne, muzyczne oraz rękodzielnicze. Nie zabraknie również wspólnych wyjazdów i wycieczek z seniorami z Białego Boru.

Warto dodać, że w przyszłym tygodniu Klub Seniora z Białego Boru obchodzić będzie okrągły jubileusz 5 lat funkcjonowania.

Kluby Seniora to placówki pozwalające mieszkańcom danej społeczności aktywnie spędzać wolny czas. Ich wykwalifikowana kadra oferuje chociażby wszechstronne wsparcie w codziennym życiu, przeciwdziała izolacji i marginalizacji, pomaga w utrzymaniu kondycji psychofizycznej, odkrywa i rozwija zainteresowania, a także zaspokaja potrzeby kulturalne i wzmacnia więzi towarzyskie.