Strona główna Biały Bór Kadeci zorganizowali zbiórkę dla kudłatych

Kadeci zorganizowali zbiórkę dla kudłatych

Zbiórka dla kudłatych – pod taką nazwą utworzono kolejną już akcję zbierania darów przez uczniów białoborskiej Siódemki. Tym razem kadeci wspomogli Miasteckie Stowarzyszenie Bezdomny Kundelek, który na co dzień zajmuje się pomaganiem i ratowaniem czworonożnych zwierząt.

Hojność darczyńców przeszła najśmielsze oczekiwania wolontariuszy miasteckiego ekipy zorientowanej na pomoc naszym braciom mniejszym. Białoborska młodzież zebrał nie tylko bardzo dużą ilość karmy (zarówno suchej jak i tej opakowanej w puszki), ale także mnóstwo koców oraz przeróżnych akcesoriów dla zwierząt.

Karma wraca – zgodnie podkreślają młodzi ludzie z Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze. I w tym wypadku nie mają akurat na myśli pożywienia dla sierściowych przyjaciół człowieka.

Przy okazji zachęcamy również do wsparcia Bezdomnego Kundelka. Na facebookowym profilu stowarzyszenia można m.in. zapoznać się z podopiecznymi wolontariuszy, uzyskać informacje na temat adopcji, a także dowiedzieć się jak przekazać 1,5% podatku na rzecz ich działalności. A podejmowanych przez miłośników zwierzaków z Miastka działań jest bez liku. Dzięki ich zaangażowaniu psy i koty nie są wywożone do schronisk, nie cierpią ulicach oraz mają zagwarantowaną szybką pomoc, a okoliczne gmin otrzymują wsparcie w zabezpieczaniu czworonogów.