Strona główna Biały Bór OSP Sępolno Wielkie z nowym wozem

OSP Sępolno Wielkie z nowym wozem

To wielka chwila nie tylko dla strażaków z Sępolna Wielkiego. Ochotnicy z tejże miejscowości w gminie Biały Bór doczekali się nowszego pojazdu, który otrzymali od swoich kolegów z OSP Biały Bór. Pomimo 11 lat w dowodzie rejestracyjnym, powitany w piątkowy wieczór Mercedes Atego jest w niemal idealnym stanie.

Samochód posiada napęd 4×4, silnik o mocy 290 KM oraz zbiornik na wodę o pojemności 2500 l. Co ważne, na jego liczniku widnieje zaledwie nieco ponad 13 tys. km. Nowy samochód dla ochotników z Sępolna Wielkiego będzie ogromnym skokiem technologicznym, gdyż zastąpi 30-letniego Stara 244, a więc pojazd o rodowodzie z lat 70. ubiegłego wieku.

Warto dodać, że Ochotnicza Straż Pożarna w Sępolnie Wielkim jest jedną z dwóch jednostek w gminie Biały Bór włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zabezpiecza ona dwie drogi krajowe (DK20 i DK25), a także granicę powiatów koszalińskiego i szczecineckiego. Jednostka jest też bardzo aktywnie społecznie, co zresztą podkreślał w rozmowie z nami burmistrz Paweł Mikołajewski.