Strona główna Biały Bór Policja przestrzega seniorów przed oszustami

Policja przestrzega seniorów przed oszustami

St. asp. Anna Matys, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, uczestniczyła w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Klubie Seniora w Białym Borze. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym jakimi metodami posługują się przestępcy oraz jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Na podstawie przykładów podanych przez policjantkę, seniorzy dowiedzieli się np. jak nie stać się ofiarą oszustów działających metodą na policjanta CBŚ oraz „na wnuczka”.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci ze szczecineckiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem policjantka miała przyjemność spotkać się z białoborskimi seniorami. 

Policjantka przekazała seniorom niezbędna wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka” czy też „policjanta CBŚ”. Zwróciła uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. 

Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Info: st. asp. Anna Matys