Strona główna Biały Bór Wojsko zaprasza panie na treningi samoobrony

Wojsko zaprasza panie na treningi samoobrony

Foto: WCR w Szczecinku

Polska armia organizuje bezpłatne kursy samoobrony dla dorosłych kobiet. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami–instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji w całej Polsce, również na terenie powiatu szczecineckiego.

Już w najbliższą sobotę 27 maja w aż 16 miastach w kraju wszystkie chętne (i pełnoletnie) panie będą mogły wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez specjalistów. Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia br. Żołnierze nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń, a także pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To doskonała okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

Na terenie administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Szczecinku przedsięwzięcie będzie realizowane w Białym Borze na plaży miejskiej przy ul. Sądowa 39 w terminach 27 i 28 maja, w godzinach od 10:00 do 13:30. W czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy oraz osoby towarzyszące będą mogli odwiedzić punkty promocyjno-informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Regulamin szkolenia oraz więcej szczegółów zaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku (www.wcrszczecinek.wp.mil.pl) oraz mediach społecznościowych urzędu (www.facebook.com/WCR.Szczecinek). Bliższy informacji nt. projektu „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” udziela również Szef Wydziału Rekrutacji i Promocji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku mjr Tomasz BRYCKI (tel. 781-365-469; e-mail: wcrszczecinek@ron.mil.pl). Rejestracji dokonać można telefonicznie (605-738-636 lub 781-365-469) bądź też mailowo (wcrszczecinek@ron.mil.pl).

Info: WCR w Szczecinku