Strona główna Borne Sulinowo AI kontra pisarze – zaproszenie na spotkanie

AI kontra pisarze – zaproszenie na spotkanie

Miejska Biblioteka Publiczna tym razem zaprasza na coś specjalnego, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych! Będzie to podwójnie wyjątkowe spotkanie – raz, że z niezwykle interesującą osobą, a dwa, iż również z fascynującym tematem.

Sztuczna inteligencja kontra pisarze – kto wygra bitwę o literaturę? – na tak zadane, tytułowe dla spotkania pytanie będą próbowali odpowiedzieć Sylwia Błach oraz przybyli na spotkanie z pisarką mieszkańcy. Nie jest tajemnicą, że rozwój technologii AI otwiera nowe możliwości tworzenia literatury. Ale czy maszyny mogą zastąpić ludzką kreatywność i wyobraźnię? Czy algorytmy mogą napisać arcydzieła literackie, które poruszą nasze serca i umysły tak jak dzieła klasyków?

Przyjdźcie do Budynku BKO, aby wspólnie odkryć te tematy i podzielić się swoimi spostrzeżeniami! Spotkanie będzie okazją do ciekawej dyskusji, wymiany poglądów i refleksji nad przyszłością literatury w erze sztucznej inteligencji.

Więcej o autorce:

  • Sylwia Błach – rocznik 1991. Pisarka (groza, thriller, horror), dziennikarka, programistka. Zadebiutowała zbiorem opowiadań „Strach” w 2010 roku. W 2012 wydała pierwszą powieść „Bo śmierć to dopiero początek”. W 2015 wydała zbiór opowiadań „Trzy lata strachu”. W 2017 wydała powieść „Syndrom Riddocha. Tom pierwszy. Lepszego świata nie będzie” oraz leksykon fantastycznych stworzeń dla dzieci „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory”. W 2024 roku ukazało się wznowienie książki „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory” oraz jej thriller psychologiczny „Pokój krwi”. Autorka licznych opowiadań tłumaczonych na język czeski.
  • Z wykształcenia programistka. Udziela się w wydarzeniach technologicznych i pisze o technologii na swojej stronie. Dziennikarka technologiczna współpracująca z portalem „Homodigital” oraz magazynami „Moda w Polsce”, „Integracja”. Prowadzi szkolenia z WordPressa, technologii, front-endu, mediów społecznościowych oraz motywacyjne i rozwojowe. Występowała m.in. na wydarzeniach „Girls.js”, „Programuj dziewczyno!”, „Noc Naukowców”, prowadziła szkolenia dla kobiet chcących się przebranżowić z „Future Collars”.
  • W technologiach interesuje ją najbardziej miejsce styku człowieka i technologii. Uwielbia rozwiązywać problemy i przekładać zawiłe tematy na prosty język. Szczególnie interesują ją tematy związane z grami komputerowymi, cyfrową dostępnością, sztuczną inteligencją i mediami społecznościowymi.
  • Wybrana jedną z ambasadorek „DigitalEU” Komisji Europejskiej, jedna z 22 kobiet, które warto śledzić w 2022 roku według magazynu „Forbes” i 1 ze 100 najbardziej inspirujących osób z niepełnosprawnością w Polsce wg magazynu „Integracja”.
  • Prowadzi profil na Instagramie poświęcony literaturze, technologiom, podróżom i życiu na wózku inwalidzkim.

Polecamy zajrzeć również do mediów społecznościowych autorki: