Strona główna Borne Sulinowo Dodatkowe komputery dla borneńskiego Klubu Senior+

Dodatkowe komputery dla borneńskiego Klubu Senior+

Foto: Urząd Miejski w Bornem Sulinowie

Działający od stycznia 2019 Klubu Senior+ w Bornem Sulinowie został właśnie doposażony w nowe komputery. Zakupy sprzętu były możliwe dzięki uzyskaniu przez Urząd Miejski w Bornem Sulinowie dotacji od Ministra Cyfryzacji w kwocie prawie 20 tys. zł.

Dokładnie 19.394,64 zł otrzymał borneński magistrat na doposażenie stanowisk służących do podniesienia kompetencji cyfrowych seniorów. W ramach przedsięwzięcia zakupiono 6 laptopów, dzięki czemu zajęcia komputerowe organizowane w placówce będą mogły być teraz dostępne dla większej liczby uczestników.

Klub „Senior+” jest miejscem aktywizacji, edukacji, integracji i wypoczynku seniorów z całej gminy Borne Sulinowo. Placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Targowej 5 (na piętrze) czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 16:00. Klubem od początku jego powstania zarządza Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, a jego pracą kieruje instruktor.

Seniorzy mają w obiekcie do dyspozycji sześć pomieszczeń o łącznej powierzchni 106,31 m², m.in. salę spotkań wyposażoną w meble wypoczynkowe, sprzęt audiowizualny i stoły do zajęć terapeutycznych. Dużym zainteresowaniem cieszy się sala rehabilitacyjno-ruchowa, wyposażona w specjalistyczny sprzęt taki jak drabinki, materace, rower magnetyczny, rotory, piłki oraz inne urządzenia do ćwiczeń. Do dyspozycji uczestników zajęć klubowych przygotowano także kuchnię z wyposażeniem, hol z szatnią i pomieszczenia sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych.