Strona główna Borne Sulinowo Droga Juchowo-Radacz oficjalnie otwarta

Droga Juchowo-Radacz oficjalnie otwarta

Budowa odcinka drogi Juchowo-Radacz to jedna ze sztandarowych inwestycji Powiatu Szczecineckiego, na realizację której szczególnie czekali mieszkańcy gminy Borne Sulinowo. Właśnie dokonano uroczystego kompleksowo odnowionego odcinka liczącego ponad 6 km.

Droga została poszerzona do 6 metrów, dzięki czemu podwyższeniu uległy parametry techniczne i jej nośność. To z kolei sprawiła, że mieszkańcy powiatu szczecineckiego mogą podróżować tym odcinkiem bezpiecznie i komfortowo. W trakcie uroczystości otwarcia, starosta Krzysztof Lis przypomniał, że koszt zadania to prawie 11,3 mln zł, ale Powiat Szczecinecki otrzymał ponad 10,7 mln zł dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Tym samym wkład własnym samorządu wyniósł niespełna 565 tys. zł, nie licząc kosztu nadzoru inwestorskiego.

Starosta w sposób szczególny dziękował obecnej na uroczystości minister Małgorzacie Golińskiej za okazane wsparcie oraz podkreślił, że w tej kadencji (2018-23) samorząd powiatowy na inwestycje drogowe wydało 73,7 mln zł, z czego w ostatnich dwóch latach aż 25,4 mln zł.