Strona główna Borne Sulinowo Gospodynie z Łubowa integrują środowisko

Gospodynie z Łubowa integrują środowisko

Koło Gospodyń Wiejskich w Łubowie jest najdłużej działającą organizacją tego typu na terenie gminy Borne Sulinowo. Palma pierwszeństwa zobowiązuję, dlatego też niezwykle prężnie działające panie z Łubowa postanowiły zbliżyć do siebie pozostałe KGW z okolicznych miejscowości.

Okazją do integracji było organizowane po raz pierwszy spotkanie integracyjne, na które również przybyły inne koła powiatu szczecineckiego. Do spotkania zmotywowały nas koleżanki z Grzmiącej dwa lata temu – wyjaśnia Małgorzata Siluk, szefowa KGW Łubowo, nawiązując do bliźniaczej imprezy przeprowadzonej w sąsiedniej gminie. Na zaproszenie gospodyń z Łubowa odpowiedziały m.in. ich odpowiedniczki z Krągów, Rakowa, Radomyśla oraz wspomnianej Grzmiącej.

Takie spotkania to m.in. możliwości promocji naszych tradycji oraz naszej kultury. I tym właśnie w znacznej mierze się zajmują nasze Koła Gospodyń Wiejskich. Dziś niech jednak zasłużenie świętują więc życzmy im udanej zabawy – dodała Dorota Chrzanowska, jeden z gości wydarzenia odbywającego się w miejscowej świetlicy wiejskiej.