Strona główna Borne Sulinowo Mila Radości dla Niepodległości – okaż patriotyzm na sportowo

Mila Radości dla Niepodległości – okaż patriotyzm na sportowo

Borne Sulinowo zaprasza do udziału w kolejnej edycji wyjątkowego biegu Mila Radości dla Niepodległości. Wydarzenie odbędzie się jak zawsze w dniu naszego narodowego święta na ulicach tegoż urokliwego miasta.

Organizatorami tegorocznej edycji wydarzenia będą Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Taekwondo w Bornem Sulinowie oraz miejscowe Centrum Kultury i Rekreacji, a całość odbędzie się ze wsparciem Nadleśnictwa Borne Sulinowo oraz Koła Łowieckiego Darzbór Szczecinek.

W tym roku nowością będą biegi najmłodszych, którzy główną arterię miejscowości – Aleję Niepodległości – pokonają na dystansie 200 m. Dzieci w wieku 3-6 lat nie będą rywalizować, a w sposób aktywny i radosny wyrażać swoje przywiązanie do narodowych symboli. Podobnie jak w latach poprzednich, dorosłym z kolei przyjdzie już walczyć na dwóch dystansach: 4,2 km i 8,4 km.

Swój udział w imprezie wciąć można zadeklarować: link. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wyraz swojego patriotyzmu biegnąc w szóstej edycji zawodów Mila Radości dla Niepodległości wyraziło prawie 100 uczestników.