Strona główna Borne Sulinowo Nastrojowa wieczornica borneńskim finałem

Nastrojowa wieczornica borneńskim finałem

Jak już wspominaliśmy, Borne Sulinowo po raz kolejny obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęło w samo południe odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, biorąc tym samym udział w akcji Niepodległa do Hymnu. Po przemówieniach i krótkim montażu słowno-muzycznym przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego i sowieckiego, a popołudniem ulicami miast pobiegli uczestnicy Mili Radości dla Niepodległości. Za to późnym popołudniem mieszkańcy spotkali się na tradycyjnej Wieczornicy Patriotycznej.

Odbywające się pod hasłem Żeby Polska była Polską przedsięwzięcie było właściwą częścią artystyczną obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w której pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej przybliżyli wszystkim zebranym w Budynku Kulturalno-Oświatowym drogę Polski do Niepodległości. Historię czytaną, recytowaną przez dzieci i przyjaciół biblioteki połączono ze śpiewem w wykonaniu Kapeli Borneńskiej, duetu Elżbiety i Krzysztofa oraz Eugeniusza Makaryka.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, bez których realizacja tych wydarzeń nie byłaby możliwa: Annie Gałązce, Magdalenie Haas, Krzysztofowi Szulejce, Izabeli Kłaczkiewicz, Zenobii Miszewskiej, Zenonowi Miszewskiemu; uczniom Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie: Gabrieli Piaskowiak i Bartoszowi Kapuścińskiemu; uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Bornem Sulinowie: Jonatanowi Papierzyńskiemu, Zuzannie Kalaga, Dominice Lebieckiej, Katarzynie Kowalczyk – opiekunce Koła Wolontariatu przy LO; uczniom Szkoły Podstawowej w Łubowie: Mai Haas, Konradowi Chodakowskiemu i Milenie Zalewskiej; panu Maćkowi Nijakowskiemu, Stowarzyszeniu 4×4 ze Szczecinka, pracownikom MBP oraz całej, przesympatycznej grupie wsparcia. Dziękują również Dariuszowi Czerniawskiemu za udostępnienie sali w BKO i już dziś zapraszają na przyszłoroczne Święto Niepodległości!