Strona główna Borne Sulinowo Orzeł Łubowo ma 75 lat

Orzeł Łubowo ma 75 lat

Klub piłkarski Orzeł Łubowo skończył 75 lat. Lokalni miłośnicy futbolu świętowali jubileusz w trakcie III Memoriału Leszka Kapuścińskiego – tradycyjnego wydarzenia w tejże miejscowości, które ma na celu uczczenie pamięci wieloletniego działacza klubu obchodzącego właśnie urodziny.

Jak przystało na urodziny, nie mogło zabraknąć gości, życzeń oraz prezentów. Ze strony włodarza gminy – burmistrz Doroty Chrzanowskiej – władze klubu otrzymały czek na 1000 zł wraz z obietnicą, że na jubileusz stulecia zostanie on powiększony o kolejne zera.

Po części oficjalnej, na najmłodszych czekało mnóstwo bezpłatnych atrakcji. Z kolei dorośli skupili się na udziale bądź kibicowaniu zmaganiom w rozegranym równolegle turnieju międzypokoleniowym, w którym zagrali byli oraz obecni zawodnicy LKS Orzeł Łubowo. W 6-osobowych rozgrywkach zmierzyły się drużyny seniorów, 50+, 40+, 30+, a także ekipy młodzieżowe. Rywalizację symbolicznie rozpoczął mecz żaczków z ekipą 40+, wygrany oczywiście przez najmłodszych. Była też możliwość skosztowania przeróżnych pyszności, m.in. dań z grilla, grochówki przygotowanej przez OSP Łubowo, wędlin z dziczyzny, chleba ze smalcem, pierogów czy ciast.

Gościem specjalnym imprezy był Członek Zarządu ZZPN – Rafał Glanc – który m.in. wręczył odznaczenia dla osób zaangażowanych w propagowanie futbolu w odwiedzanym regionie.

Organizacja wydarzenia współfinansowana była ze środków Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie, Starostwa Powiatowego w Szczecinku, a także marszałkowskiego projektu Społecznik.